Our six Parish Councillors are elected, unpaid volunteers who have chosen to give their time for the benefit of the village and those who live in it. No Councillor has any power individually to make decisions or express a formal view on behalf of the Parish Council. Please see the “Contact Us” page for information about how to get in touch with the Parish Council, Parish Councillors and Parish Clerk.  We currently have a councillor vacancy: please get in touch if you’d be interested in being considered

Mr Ben George

Chairman

Parish Councillor since:  July 2014
Last Elected:  May 2019

contributor placeholder

Mr Bob Bevan

Parish Councillor

Parish Councillor since:  March 2019
Last Elected:  May 2019

Mrs Mandi Boyd-McLaughlin

Parish Councillor

Parish Councillor since:  September 2018
Last Co-opted:  May 2019

Mr Rod Cook

Parish Councillor

Parish Councillor since:  March 2020
Last Co-opted:  March 2020

Ms Jo Sholl-Evans

Parish Councillor

Parish Councillor since:  May 2011
Last Elected:  May 2019

contributor placeholder

Vacancy

Parish Councillor